21.10.2015

Zabawy z niemowlakami 6m+ (część 2)

 Dziś druga porcja propozycji zabaw z maluchami, pierwszą możecie zobaczyć TUTAJ :)1. Trutututu!
Robimy rulon z papieru lub wykorzystujemy tutkę po ręcznikach papierowych (papierze toaletowym) i poprzez nią wydajemy różne dźwięki. Będą inne niż te dotychczas znane, więc zapewniamy nowe doznania:

2. Odkrywcze butelki:
Butelki wypełnić można wodą i drobnymi przedmiotami lub kolorową sypką zawartością. Zafarbowałam groch, ryż i co tam w szafce znalazłam (barwinkami spożywczymi: trzeba dodać łyżkę octu i odrobinę sypkiego barwnika). A jakie Wy zmajstrujecie?

3. Baloniku nasz malutki...
Zapoznajemy dzieci z balonikiem. Pozwólmy im zbadać go różnymi zmysłami. Jak na niego reagują? To dobry moment, żeby też powtarzać tekst znanej zabawy.

4. Piłka w pudełku:
Małą piłeczkę wkładamy do przezroczystego pudełka (takie na żywność się sprawdzą) i pokazujemy maluchowi. Ja wykorzystałam puste opakowania po patyczkach i kremie ;-) Świetna zabawa!
5. Bańki mydlane:
Puszczaliście już maluchom?

6. Woreczek do zadań specjalnych:
Podejmiecie się uszycia woreczka? Kto nie ma maszyny, może ręcznie (satysfakcja duża!) Wystarczą dwa kwadraty materiału ok.10x10cm. Zszywamy na lewej stronie zostawiając mały otwór. Przewlekamy na prawą stronę, wsypujemy (lejkiem) ryż/kaszę/fasolę/siemię (do wyboru) i zaszywamy dziurę. Można pokusić się o zrobienie większej ilości (każdy inny).
7. Wycieczka na kocu:
Kładziemy maludę na kocyku (zabezpieczamy główkę!) i ciągniemy na wycieczkę po mieszkaniu:
8. Światło:
W ciemnym pokoju pokazujemy dzieciom wędrujące po ścianach i suficie światełko z latarki lub lampki choinkowe:
9. Wodne zabawy:
Do dużego i płaskiego pojemnika (blaszka na ciasto?) nalewamy wody i pozwalamy chlapać do woli. Można powrzucać coś do wyławiania:


10. Ciekawe okienka:
Z tektury wycięłam okienka, a z tyłu podkleiłam woreczki z ciekawą zawartością: np. żel do włosów i koraliki, farba. W jednym miała być bibuła (coś a'la kolaż, ale Humek podkleił swój woreczek z cekinami i kaszą manną:)) Woreczki zabezpieczone i od tyłu też tektura, więc cała konstrukcja jest dwustronna:
11. Tunel kolorów:
Tutaj potrzebujemy dużego kartonu, który kładziemy otworem do boku. U góry przymocowujemy kolorowe wstążeczki, a wewnątrz na kocyku kładziemy dziecia ;-)

Mam nadzieję, że i Wy wypróbujecie powyższe zabawy :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Twoje słowa mają moc:-)
Dziękuję!