17.08.2014

O zabawach z dzieciństwa

Ruszyła 3 edycja projektu Samo_Się! 


W związku z tym, że w poprzedniej zaprzestałam publikacji, choć coś tam działaliśmy, obiecałam sobie, że tym razem nie odpuścimy. Projekt kochamy przecież przeogromnie od samego jego początku! :)
Pierwszy tydzień to temat: Babciu/mamo, w co się bawiłaś, kiedy byłaś mała?
Przypomniałam sobie mnóstwo zabaw z dzieciństwa, ale na wiele z nich Humiszak musi jeszcze poczekać. Udało nam się jednak kilka zrealizować, przy czym świetnie się bawiliśmy:

1. Ukochane kocowe domki. Wy też budowaliście? Ja z rodzeńswem namiętnie:) cały pokój był jedną wielką bazą, dodatkowo podzieloną na pokoje:)
Tym razem namiot zbudowaliśmy w ogrodzie wraz z ciocią Przewijką, która akurat nas odwiedziła z Młodym:
2. Telefon z kubeczków po jogurcie:) Pamiętam, że w dzieciństwie za pomocą takiego porozumiewaliśmy się między pokojami, a sznurek był naprawdę długi:) Humiszak z chęcią słuchał, co mu szepczę do uszka, a sam jakoś niechętnie rozmawiał;-)


Kubeczki wykorzystaliśmy też do stukania w rytm muzyki:


i ukrywania pod nimi drobnych przedmiotów:3. Układanie puzzli-raju, ile czasu można było na to poświęcić! :) Humiś miał okazję poukładać swoje pierwsze puzzle i całkiem nieźle mu to szło:4. Piosenki i tańce z dzieciństwa, w które jeszcze pewnie nasze babcie się bawiły:)
U nas 'Kółko graniaste':i 'bęc'!oraz 'My jesteśmy krasnoludki' (uczymy się pokazywać:)):


5. Różności z rolek i rulonów-ach, kto nie robił chociażby motyla albo lornetki! Humiszak miał do dyspozycji trąbko-lunetę;-)
 6. Masa solna- radocha wielka była, jak mama ją nam zrobiła:) a teraz mój mały urwis się nią zachwyca:


 
 Przy okazji stworzyliśmy odcisk dłoni na pamiątkę:


7. Gra w kapsle:) U nas w nakrętki-jak fajnie Humiszak robił 'pstryk'! A bałam się, że nie będzie wiedział, jak je prowadzić!

Świetnie było wrócić do przeszłości-wszystkim polecamy taką wycieczkę i jestem pewna, że to nie nasza ostatnia:)

Huma

1 komentarz :

Twoje słowa mają moc:-)
Dziękuję!