22.12.2013

Rzecz o okularach

Dziś przybywamy z kolejną relacją z naszych zmagań z projektem SAMO SIĘ:) Miniony etap, zatytułowany 'Dla przyszłych inteligentów w okularach' został przedłużony ze względu na świąteczne zamieszanie:)

No, ale do rzeczy:)


Humiszak przymierzał okulary babci, miał nawet okazję obejrzeć je z bliska. Babcia tylko nie mogła ich potem domyć, no ale przecież w imię celów naukowych można czasem coś poświęcić ;) (pozdrawiamy babcię!:))

Nasze działania jednak nie poszły w stronę okularów, a inteligencji. Pomyślałam o inteligencjach wielorakich Gardnera i wokół każdej z nich podziałaliśmy:

1. Logiczno-matematyczna
Bawiliśmy się sorterem, manipulowaliśmy figurami i zaznajamialiśmy się z pojęciami 'w środku' i na 'zewnątrz'. Muszę pochwalić Syncia, gdyż nauczył się wkładać przedmioty do pojemników i podawać na naszą prośbę. Wcześniej w grę wchodziło tylko wysypywanie wszystkiego;-)


2. Językowa
Czytaliśmy książeczki, oglądaliśmy je, opowiadaliśmy historyjki. Dużo do siebie mówiliśmy. Usłyszeliśmy też nowe słowa z ust Humiszaka i cieszymy się jak głupki, gdy uda mu się coś po nas powtórzyć:)


To nasza nagroda za pierwszy tydzień projektu :)))

3. Przyrodnicza
Zaczęliśmy od teorii:


by przejść do praktyki:4. Muzyczna
Zrobiliśmy sobie bębenek:

haha, znów nam wyszło lokowanie produktu :)
i nowe grzechoty:


Zagraliśmy tak, żeby nas we wsi słyszeli, a potem odtańczyliśmy taniec radości:)

5. Przestrzenna
Tutaj zadziałaliśmy plastycznie:) Udało nam się w końcu zrobić farbki domowej roboty (jutro zapraszamy na kurs DIY:)) i się działo:
Artysta i jego dzieło:)

6. Cielesno-kinestetyczna
Turlaliśmy się, robiliśmy masażyki i inne wygibańce wg metody Ruchu Rozwijającego. Mało nam się udało uchwycić na zdjęciach, bo fajniej było razem się wygłupiać niż robić fotki;-)

tutaj w wagoniku u Taty:)

7. Interpersonalna
Tę ćwiczymy co tydzień na naszych zajęciach z innymi maluchami z okolicy:8. Intrapersonalna
Jak tu u takiego malucha rozwijać samowiedzę? :) Postawiliśmy na rozwój emocjonalny. Przydały się narysowane buźki, naśladowaliśmy miny i wskazywaliśmy odpowiednie rysunki:Tak oto rozwijaliśmy inteligencję:)
A w ramach okularowego tygodnia uszyłam etui na chusteczki. Jeśli ktoś miałby na nie ochotę, to proszę o wyrażenie chęci w komentarzu:) Spośród zgłoszeń, wylosuję osobę, do której trafi:)


Huma&Humiszak

6 komentarzy :

 1. Świetny przegląd :) U nas też już się post pisze ale będzie dopiero wieczorem bo robię go etapami między lepieniem uszek ;)
  I jestem bardzo chętna na opakowanie na chusteczki <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie się razem bawicie :) Pozdrawiam
  Kinga W.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś genialna! :) z pewnością spapuguję buźki i bębenek, czekam na wpis o farbkach. :) a etui boskie, mam na nie chrapkę, także poproszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyrośnie prawdziwy inteligent - świetne rozwijające zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super mama z Ciebie.

  Ps. Do etui się uśmiecham...:-)

  OdpowiedzUsuń

Twoje słowa mają moc:-)
Dziękuję!